Filmy obóz koncentracyjny

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje obóz koncentracyjny. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W 1942 r. Lali, młody słowacki Żyd (Jonah Hauer-King), trafia do obozu Auschwitz-Birkenau. Wkrótce po przybyciu zostaje wyznaczony do roli „tätowierera” – jednego z tatuażystów odpowiedzialnych za nanoszenie numerów identyfikacyjnych na przedramionach współwięźniów. Tam pewnego dnia poznaje Gitę (Anna Próchniak) i rozkwita między nimi miłość, która jest silniejsza niż otaczająca ich przerażająca rzeczywistość. Para jest zdeterminowana, żeby chronić siebie nawzajem i wspólnie przetrwać. Po 60 latach Lali (Harvey Keitel), teraz już w dziewiątej dekadzie życia, poznaje początkującą pisarkę, Heather Morris (Melanie Lynskey). Niedawno owdowiały mężczyzna znajduje w sobie odwagę, aby opowiedzieć światu swoją historię.
To wstrząsająca opowieść o domowej idylli w cieniu krematoriów, czyli życiu rodzinnym komendanta Auschwitz, Rudolfa Hössa.
Akcja filmu rozgrywa się w 1954 roku na jednej z wysp Zatoki Bostońskiej. Ze znajdującego się tam szpitala dla obłąkanych kryminalistów znika pacjentka. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą szeryfowie federalni Teddy Daniels i Chuck Aule.


Błaznowaty wieśniak przybywa do dużego miasta w Toskanii, zakłada rodzinę. Wybucha wojna, wkraczają Niemcy, wieśniak, jako pół-Żyd trafia do obozu koncentracyjnego wraz z najbliższą rodziną. Próbuje jednak przekonać syna, że pobyt w obozie jest jedynie pewną formą zabawy dla dorosłych.
W świecie, gdzie każdy dzień może być ostatnim, nie należy poruszać się według schematów. „Poufne lekcje perskiego” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, niewiarygodna historia młodego belgijskiego Żyda, który sprytem kupił sobie życie. Gilles poznaje w obozie niemieckiego oficera marzącego o otwarciu po wojnie restauracji w Teheranie. Ponieważ podał się za Persa, musi zacząć uczyć Niemca perskiego – języka, którego nie zna. Wymyśla go więc na poczekaniu – słowo po słowie, zdanie po zdaniu. Lekcje perskiego zaczynają wzbudzać podejrzenia i zazdrość więźniów i innych oficerów. Jeden fałszywy ruch może wiele kosztować…

Katyń

6,6
Początek drugiej wojny światowej. Po inwazji hitlerowskich Niemiec na Polskę na rozkaz Józefa Stalina, 17 września 1939 na polskie ziemie wkraczają również oddziały armii radzieckiej. Wszyscy polscy oficerowie trafiają do sowieckiej niewoli. Anna, żona rotmistrza Pułku Ułanów w Krakowie, czeka na męża, a oczywiste dowody, że został zamordowany prze Rosjan, przyjmuje z niedowierzaniem.
Oskar Schindler, niemiecki przedsiębiorca, przyjeżdża do okupowanego Krakowa i tam zakłada fabrykę emaliowanych naczyń. Tanią siłę roboczą stanowią okoliczni Żydzi zmuszani do pracy przez hitlerowców. W 1943 roku wchodzi w życie plan Endlosung, czyli ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej. Krakowskie getto zostaje zlikwidowane, ludzie wyrzuceni na bruk i wywożeni do obozu do Płaszowa. Schindler widząc ten dramat, postanawia uratować Żydów od zagłady…
Zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści Stephena E. Ambrose'a miniserial telewizyjny Kompania braci opowiada historię Kompanii E 506 pułku piechoty spadochronowej 101 Dywizji Powietrznodesantowej Armii Stanów Zjednoczonych. Fabuła została oparta na wywiadach z ocalałymi żołnierzami Kompanii E, a także ich dziennikach i listach, „Kompania braci” relacjonuje losy ludzi, którzy wykazali się niezwykłą odwagą i pokonali wielki strach. Służyli w elitarnej kompanii strzelców. Wraz z aliantami wylądowali w Normandii, walczyli w bitwie o Ardeny i zdobyli Orle Gniazdo Hitlera w Berchtesgaden. Ich oddział poniósł ciężkie straty, a oni sami stali się legendą.

Fanatyk

7,6
Danny jest młodym człowiekiem kwestionującym to, czego nauczył się w dzieciństwie - nie może pogodzić się z tym, co jest zapisane w Torze. Buntuje się przeciwko religii, w której wyrósł, Bogu, Jego nieskończoności oraz temu, że to On feruje wyroki wegług swoich własnych - nieznanych nam, śmiertelnikom sądów. Sam nie wie którą drogą pójść - czy tą, zgodną z jego religią, czy wyznawać faszystowską koncepcję czystości rasy? Którą drogę wybierze?
Edyta Stein, Żydówka, uczennica Husserla, profesor filozofii na uniwersytecie w Münster, z własnej woli przeszła na katolicyzm. Usunięta z uczelni wstąpiła do klasztoru Karmelitanek. Tam nadal pracowała twórczo, publikowała rozprawy naukowe, w których m.in. próbowała stosować fenomenologiczne metody swego mistrza do założeń filozofii tomizmu. Terror nazistowski dosięgną ją w murach klasztoru: wraz z innymi siostrami wywieziona została do obozu w Oświęcimiu.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…